Watch The Umbrella Academy s1 e1

Years after they rose to fame as young crime-fighting superheroes, the estranged Hargreeves siblings come together to mark their father’s death.

In 1989, forty-three women simultaneously give birth, despite showing no prior signs of pregnancy. Seven of the children are found and adopted by eccentric billionaire Sir Reginald Hargreeves, who raises them as a superhero team.

Hargreeves calls the children by number, one through seven, but Grace, their android mother, gives them names. Years later the surviving children are grown, and reluctantly reunite for Hargreeves’ funeral. The monocle that he always wore is missing after his death, leading Luther (Number One) to suspect foul play. Number Five, who disappeared 16 years before, appears in a ball of blue energy, claiming to have returned from the future.

He has his 13-year-old body but claims that he is fifty-eight years old. Tensions emerge among the siblings, and Diego (Number Two) gets into a fight with Luther that destroys a statue of their dead brother, Ben (Number Six). Later, Five is visiting a doughnut shop when several armed men enter and open fire. After killing the men, he removes a tracker embedded in his arm.

It is revealed that Diego has the monocle and that Klaus (Number Four) can talk to Ben’s ghost. Five warns his estranged sister Vanya (Number Seven) that the world will end in eight days.

Vidtube

LEBANON Magazine

The Umbrella Academy S1 E1

Series Directed by

Ellen Kuras (4 episodes, 2019-2020)
Stephen Surjik (4 episodes, 2019-2020)
Jeremy Webb (4 episodes, 2019-2020)
Andrew Bernstein (2 episodes, 2019)
Peter Hoar (2 episodes, 2019)
Amanda Marsalis (2 episodes, 2020)
Tom Verica (2 episodes, 2020)
Sylvain White (2 episodes, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Writing Credits

Steve Blackman (created for television by) (30 episodes, 2019-2020)
Steve Blackman (teleplay by) (30 episodes, 2019-2020)
Gerard Way (based on the Dark Horse comic by) (30 episodes, 2019-2020)
Gerard Way (based on comics by) (30 episodes, 2019-2020)
Gabriel Bá (based on the Dark Horse comic by) (20 episodes, 2019-2020)
Jeremy Slater (developed by) (20 episodes, 2019-2020)
Jeremy Slater (teleplay by) (20 episodes, 2019-2020)
Lindsay Gelfand (story editor) (10 episodes, 2020)
Allison Weintraub (story editor) (10 episodes, 2020)
Aeryn Michelle Williams (staff writer) (10 episodes, 2020)
Aeryn Michelle Williams (teleplay by) (10 episodes, 2020)
Robert De Laurentiis (teleplay by) (2 episodes, 2019)
Sneha Koorse (teleplay by) (2 episodes, 2019)
Ben Nedivi (teleplay by) (2 episodes, 2019)
Lauren Schmidt (teleplay by) (2 episodes, 2019)
Matt Wolpert (teleplay by) (2 episodes, 2019)
Robert Askins (teleplay by) (2 episodes, 2020)
Bronwyn Garrity (teleplay by) (2 episodes, 2020)
Mark Goffman (teleplay by) (2 episodes, 2020)
Jesse McKeown (teleplay by) (2 episodes, 2020)
Jesse McKeown (written by) (2 episodes, 2020)
Eric W. Phillips (teleplay by) (1 episode, 2019)
Nikki Schiefelbein (teleplay by) (1 episode, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Cast

Elliot Page Elliot Page  Vanya Hargreeves30 episodes, 2019-2020 
Tom Hopper Tom Hopper  Luther Hargreeves / …30 episodes, 2019-2020 
David Castañeda David Castañeda  Diego Hargreeves / …30 episodes, 2019-2020 
Emmy Raver-Lampman Emmy Raver-Lampman  Allison Hargreeves / …30 episodes, 2019-2020 
Robert Sheehan Robert Sheehan  Klaus Hargreeves30 episodes, 2019-2020 
Aidan Gallagher Aidan Gallagher  Number Five / …30 episodes, 2019-2020 
Justin H. Min Justin H. Min  Ben Hargreeves / …30 episodes, 2019-2020 
Colm Feore Colm Feore  Reginald Hargreeves27 episodes, 2019-2020 
Ritu Arya Ritu Arya  Lila Pitts20 episodes, 2020 
Jordan Claire Robbins Jordan Claire Robbins  Grace15 episodes, 2019-2020 
Kate Walsh Kate Walsh  The Handler13 episodes, 2019-2020 
Adam Godley Adam Godley  Pogo12 episodes, 2019-2020 
Cameron Britton Cameron Britton  Hazel11 episodes, 2019-2020 
Mary J. Blige Mary J. Blige  Cha-Cha10 episodes, 2019 
Yusuf Gatewood Yusuf Gatewood  Raymond Chestnut10 episodes, 2020 
Marin Ireland Marin Ireland  Sissy10 episodes, 2020 
Sheila McCarthy Sheila McCarthy  Agnes10 episodes, 2019-2020 
John Magaro John Magaro  Leonard Peabody9 episodes, 2019-2020 
Kris Holden-Ried Kris Holden-Ried  Axel9 episodes, 2020 
Justin Paul Kelly Justin Paul Kelly  Harlan9 episodes, 2020 
Stephen Bogaert Stephen Bogaert  Carl Cooper / …8 episodes, 2020 
Jason Bryden Jason Bryden  Otto8 episodes, 2020 
Kevin Rankin Kevin Rankin  Elliott7 episodes, 2020 
Cameron Brodeur Cameron Brodeur  Young Luther7 episodes, 2019-2020 
Eden Cupid Eden Cupid  Young Allison7 episodes, 2019-2020 
Rainbow Sun Francks Rainbow Sun Francks  Detective Chuck Beaman6 episodes, 2019 
Dov Tiefenbach Dov Tiefenbach  Keechie6 episodes, 2020 
T.J. McGibbon T.J. McGibbon  Young Vanya6 episodes, 2019-2020 
Blake Talabis Blake Talabis  Young Diego6 episodes, 2019-2020 
Dante Albidone Dante Albidone  Young Klaus6 episodes, 2019-2020 
Ken Hall Ken Hall  Herb6 episodes, 2019-2020 
Ethan Hwang Ethan Hwang  Young Ben6 episodes, 2019-2020 
John Kapelos John Kapelos  Jack Ruby5 episodes, 2020 
Tom Sinclair Tom Sinclair  Oscar5 episodes, 2020 
Patrice Goodman Patrice Goodman  Dot5 episodes, 2019-2020 
Calem MacDonald Calem MacDonald  Young Dave5 episodes, 2020 
Alyssa Gervasi Alyssa Gervasi  Young Vanya (Age 4)2 episodes, 2019-2020 
Raven Dauda Raven Dauda  Odessa4 episodes, 2020 
Sean Sullivan Sean Sullivan  Older Five / …4 episodes, 2019-2020 
Dewshane Williams Dewshane Williams  Miles4 episodes, 2020 
Mouna Traoré Mouna Traoré  Jill4 episodes, 2020 
Tony Marra Tony Marra  Gruff Manager4 episodes, 2020 
Robert Verlaque Robert Verlaque  Hoyt Hillenkoetter4 episodes, 2020 
Heather Sanderson Heather Sanderson  Hostage at Bank / …3 episodes, 2019 
Ashley Madekwe Ashley Madekwe  Detective Eudora Patch3 episodes, 2019 
Peter Outerbridge Peter Outerbridge  The Conductor3 episodes, 2019 
Cody Ray Thompson Cody Ray Thompson  Dave3 episodes, 2019 
Peter Schoelier Peter Schoelier  Mr. Edelman / …3 episodes, 2020 
Zachary Bennett Zachary Bennett  Lance Biggs3 episodes, 2019 
Murray Furrow Murray Furrow  Syd3 episodes, 2019 
Emily Piggford Emily Piggford  Helen2 episodes, 2019 
Shiva Safari Shiva Safari  Wife3 episodes, 2020 
Birva Pandya Birva Pandya  Young Person on Bike3 episodes, 2019 
Matt Biedel Matt Biedel  Sgt. Dale Chedder2 episodes, 2019 
Eric Peterson Eric Peterson  Al2 episodes, 2019 
Alison Smiley Alison Smiley  Claudia (Housekeeper)2 episodes, 2019 
Kevin B Hartley Kevin B Hartley  Member of MJ 12 #12 episodes, 2020 
David Boyce David Boyce  Member of MJ 12 #22 episodes, 2020 
Tom Henry Tom Henry  Motel Clerk2 episodes, 2019 
Taylor Jackson Taylor Jackson  Raver Girl2 episodes, 2019 
Patrick Stevenson Patrick Stevenson  Larry2 episodes, 2019 
Bo Martynowska Bo Martynowska  Autumn2 episodes, 2020 
Jason Blicker Jason Blicker  Desk Cop2 episodes, 2020 
Karl Campbell Karl Campbell  Goon Leader2 episodes, 2019 
Geet Arora Geet Arora  Husband2 episodes, 2020 
Rod Wilson Rod Wilson  Brian2 episodes, 2020 
Durward Allan Durward Allan  Ghoulish Face #11 episode, 2019 
Stephen R. Hart Stephen R. Hart  Ghoulish Face #21 episode, 2019 
Aliska Malish Aliska Malish  Ghoulish Face #31 episode, 2019 
Morgan Kelly Morgan Kelly  William Gates1 episode, 2020 
Lise Cormier Lise Cormier  Madame Bellview1 episode, 2019 
Coco Assad Coco Assad  Claire1 episode, 2019 
Jim Watson Jim Watson  35 Year Old Man1 episode, 2019 
George Wyner George Wyner  Dan Frankel1 episode, 2020 
Jordana Blake Jordana Blake  Young Allison (Age 4)1 episode, 2019 
Tanu Ravi Tanu Ravi  Gimble Brothers Clerk1 episode, 2019 
Mindy Sterling Mindy Sterling  Edna Frankel1 episode, 2020 
Laura Cilevitz Laura Cilevitz  Carla1 episode, 2019 
Renato Rizzuti Renato Rizzuti  Man on Bus1 episode, 2019 
Ordena Stephens Ordena Stephens  Small Town Nurse1 episode, 2019 
Patrick Garrow Patrick Garrow  Buck1 episode, 2020 
William Ng William Ng  Dressmaker1 episode, 2020 
Nicole Passmore Nicole Passmore  Desk Clerk1 episode, 2020 
Anjana Vernuganan Anjana Vernuganan  Young Lila (4 Years Old)1 episode, 2020 
Soo Garay Soo Garay  Gloria1 episode, 2019 
Braden Hendrickson Braden Hendrickson  Patrick1 episode, 2019 
Paskal Vaklev Paskal Vaklev  Teenage Boy1 episode, 2019 
Dan Willmott Dan Willmott  Mel1 episode, 2019 
Dale Boyer Dale Boyer  Intructor1 episode, 2020 
Raya Korah Raya Korah  Young Lila (10 Years Old)1 episode, 2020 
Melissa Murray-Mutch Melissa Murray-Mutch  Commission Board Member #41 episode, 2020 
Gavin Pounds Gavin Pounds  Switchboard Operator1 episode, 2020 
Jesse Noah Gruman Jesse Noah Gruman  Young Harold1 episode, 2019 
Quancetia Hamilton Quancetia Hamilton  Griddy’s Employee1 episode, 2019 
Anna Nadtotchii Anna Nadtotchii  Teenage Girl1 episode, 2019-2020 
Al Bernstein Al Bernstein  Commission Board Member #51 episode, 2020 
Julia Chantrey Julia Chantrey  FBI Nurse1 episode, 2020 
Carson Durven Carson Durven  Greyhound Driver1 episode, 2020 
Christian Lloyd Christian Lloyd  Kyle (Orderly)1 episode, 2020 
Robert Meynell Robert Meynell  Cop #11 episode, 2020 
Sarah Navaratnam Sarah Navaratnam  Young Lila (15 Years Old)1 episode, 2020 
Celest Chong Celest Chong  Mandarin Woman1 episode, 2019 
Janet Monid Janet Monid  Instructor1 episode, 2019 
Liisa Repo-Martell Liisa Repo-Martell  Abigail1 episode, 2019 
Mark Taylor Mark Taylor  Drill Sergeant1 episode, 2019 
Steve Coombes Steve Coombes  Guard1 episode, 2020 
Brittany Kay Brittany Kay  Lab Tech1 episode, 2020 
Jonathan Malen Jonathan Malen  Ned1 episode, 2020 
Colleen Reynolds Colleen Reynolds  Landlord1 episode, 2020 
Adam Growe Adam Growe  Jim Hellerman1 episode, 2019 
Zoya Koletta Zoya Koletta  Old Russian Woman1 episode, 2019 
Darrin Maharaj Darrin Maharaj  TV Anchor1 episode, 2019 
Xavier Schoppel Xavier Schoppel  Raver Girl’s Boyfriend1 episode, 2019 
Massey Ahmar Massey Ahmar  Follower #11 episode, 2020 
Marianna Phung Marianna Phung  Zara1 episode, 2020 
Richard Waugh Richard Waugh  Mason Dumont1 episode, 2020 
Thomas Craig Thomas Craig  Gene1 episode, 2019 
MinWoo Kevin Lee MinWoo Kevin Lee  Big Guy Raver #11 episode, 2019 
Lee Rumohr Lee Rumohr  Ringleader1 episode, 2019 
Imogen Sloss Imogen Sloss  Vanya Violin Double1 episode, 2019 
Timm Zemanek Timm Zemanek  Older Man1 episode, 2019 
Janet Land Janet Land  Kitty1 episode, 2020 
Robert Skanes Robert Skanes  Arresting Officer1 episode, 2020 
Ryan Taerk Ryan Taerk  White Man #11 episode, 2020 
C.J. Byrd-Vassell C.J. Byrd-Vassell  Nerdy Raver1 episode, 2019 
Melody Oz Melody Oz  Teenage Girl1 episode, 2019 
Lesley Robertson Lesley Robertson  Orchestra Player #11 episode, 2019 
Martin Burt Martin Burt  Salesman1 episode, 2020 
Dominic Cuzzocrea Dominic Cuzzocrea  Homeless Man1 episode, 2020 
Connor Laidman Connor Laidman  Cherubic Boy1 episode, 2020 
JD Smith JD Smith  Officer #11 episode, 2020 
Jeremy Legat Jeremy Legat  Young Man1 episode, 2019 
Thomas Mitchell Thomas Mitchell  Mr. Jenkins1 episode, 2019 
Meilie Ng Meilie Ng  Orchestra Player #21 episode, 2019 
Moni Ogunsuyi Moni Ogunsuyi  Secretary1 episode, 2019 
Neil Bennett Neil Bennett  Trooper1 episode, 2020 
Marium Carvell Marium Carvell  Vernetta1 episode, 2020 
Philip Craig Philip Craig  Newscaster1 episode, 2020 
Kjartan Hewitt Kjartan Hewitt  Hal1 episode, 2020 
Jameson Kraemer Jameson Kraemer  Phil the Landlord1 episode, 2020 
Katherine Trowell Katherine Trowell  Waitress1 episode, 2020 
Sarah Marchand Sarah Marchand  Orchestra Player #31 episode, 2019 
Michael Mast Michael Mast  Paparazzi #11 episode, 2019 
Herschel Andoh Herschel Andoh  Deano1 episode, 2020 
Alex Armbruster Alex Armbruster  Commission Agent #11 episode, 2020 
Andrew Cameron Andrew Cameron  Angry Man1 episode, 2020 
Kayla Dumont Kayla Dumont  Woman Getting Mugged1 episode, 2020 
William Poulin William Poulin  Norm1 episode, 2020 
Phil Borg Phil Borg  Paparazzi #21 episode, 2019 
Annelise Forbes Annelise Forbes  13 Year Old Girl1 episode, 2019 
Jesse Buck Jesse Buck  Bartender1 episode, 2020 
Geoff Meech Geoff Meech  Commission Agent #21 episode, 2020 
Ashleigh Rains Ashleigh Rains  White Woman1 episode, 2020 
Cliff Saunders Cliff Saunders  Hammond1 episode, 2020 
Cherie D'Elia Cherie D’Elia  Paparazzi #31 episode, 2019 
Olivia Gudaniec Olivia Gudaniec  Waitress1 episode, 2019 
Andre Richards Andre Richards  Prison Guard1 episode, 2019 
Matthew Edison Matthew Edison  Doctor Moncton1 episode, 2020 
Molly Flood Molly Flood  Follower #21 episode, 2020 
Jacqueline Legere Jacqueline Legere  Commission Agent #31 episode, 2020 
Robert Maillet Robert Maillet  Lights Out Lubbock1 episode, 2020 
Charles Cameron Charles Cameron  Young Klaus Age 81 episode, 2019 
John Gleeson Connolly John Gleeson Connolly  Manager1 episode, 2019 
Christine Cleary Christine Cleary  Commission Agent #41 episode, 2020 
David Feehan David Feehan  Milkman1 episode, 2020 
Alexander Nunez Alexander Nunez  Follower #31 episode, 2020 
Ray Kahnert Ray Kahnert  Immigration Clerk1 episode, 2019 
Li Chen Li Chen  Follower #41 episode, 2020 
Graeme Guthrie Graeme Guthrie  Commission Agent #51 episode, 2020 
Bruce Hunter Bruce Hunter  Driver1 episode, 2020 
Jill Agopsowicz Jill Agopsowicz  Follower #51 episode, 2020 
Eli Martyr Eli Martyr  Commission Agent #61 episode, 2020 
Jaxson Scher Jaxson Scher  Boy1 episode, 2020 
Shaun Bishop Shaun Bishop  Commission Agent #71 episode, 2020 
Matt Lancaster Matt Lancaster  Rehab Security1 episode, 2019 
Christopher Cordell Christopher Cordell  Officer #21 episode, 2020 
Justin Cornwell Justin Cornwell  Marcus1 episode 
Cazzie David Cazzie David  Jayme1 episode 
Jake Epstein Jake Epstein  Alphonso1 episode 
Dahyeon Eunice Hwang Dahyeon Eunice Hwang  Screaming Woman on Subway1 episode 
Dorly Jean-Louis Dorly Jean-Louis  Newscaster1 episode 
Britne Oldford Britne Oldford  Fei1 episode 
Graham Parkhurst Graham Parkhurst  College Kid 21 episode 
Genesis Rodriguez Genesis Rodriguez  Sloane1 episode 
Indy Saluja Indy Saluja  Manager1 episode 
Jim Pagiamtzis Jim Pagiamtzis  Bar Patron / … (uncredited)3 episodes, 2020 
Robin Atkin Downes Robin Atkin Downes  Carmichael (uncredited)2 episodes, 2020 
Kashif Khan Kashif Khan  Cult Member (uncredited)2 episodes, 2020 
Samuel Bisson Samuel Bisson  Cellist (uncredited)1 episode, 2019 
Dean Buchanan Dean Buchanan  Hostage at Bank (uncredited)1 episode, 2019 
Lisa Crawford Lisa Crawford  Booth Matron (uncredited)1 episode, 2019 
David Guthrie David Guthrie  Ambulance Attendant (uncredited)1 episode, 2019 
Kathryn Henzler Kathryn Henzler  Clubgoer (uncredited)1 episode, 2019 
Aniko Kaszas Aniko Kaszas  Reporter (uncredited)1 episode, 2019 
Tiana Leonty Tiana Leonty  Nanny #4 (uncredited)1 episode, 2019 
Trish Rainone Trish Rainone  Swimmer (uncredited)1 episode, 2019 
Leslie Takeda Leslie Takeda  Bank Teller (uncredited)1 episode, 2019 
Randy Thomas Randy Thomas  #73 ~ Detective #1 (uncredited)1 episode, 2019 
Veronica Low Veronica Low  Woman Attending Embassy Reception (uncredited)1 episode, 2020 
Violeta Ortega Violeta Ortega  Lady in Red (uncredited)1 episode, 2020 
Chris Tarpos Chris Tarpos  Fight Club Goer (uncredited)1 episode, 2020 
Casimir Theriault Casimir Theriault  Fight Scene Crowd Member (uncredited)1 episode, 2020 
Andrew Wills Andrew Wills  Businessman (uncredited)1 episode, 2020 

The Umbrella Academy S1 E1

Series Produced by

Steve Blackman executive producer / executive producer / executive producer: Showrunner (30 episodes, 2019-2020)
Jeff King executive producer (30 episodes, 2019-2020)
Jason Neese co-executive producer / co-producer / producer (30 episodes, 2019-2020)
Keith Goldberg co-executive producer / executive producer (21 episodes, 2019-2020)
Mike Richardson executive producer (21 episodes, 2019-2020)
Jamie Neese co-producer / producer (20 episodes, 2019-2020)
Jesse McKeown co-executive producer / executive producer (20 episodes, 2020)
Everett Burrell associate producer / co-producer (11 episodes, 2019-2020)
Gabriel Bá co-executive producer (11 episodes, 2019-2020)
Chris Tongue co-producer (11 episodes, 2019-2020)
Gerard Way co-executive producer (11 episodes, 2019-2020)
Beau Bauman executive producer (10 episodes, 2019-2020)
Scott Stuber executive producer (10 episodes, 2019-2020)
Robert De Laurentiis consulting producer (10 episodes, 2019)
Steve Dellerson associate producer (10 episodes, 2019)
Sneha Koorse producer (10 episodes, 2019)
Kevin Lafferty producer / producer (10 episodes, 2019)
Lauren Schmidt co-executive producer (10 episodes, 2019)
Ted Miller producer / producer (10 episodes, 2020)
Ben Nedivi co-executive producer (8 episodes, 2019)
Matt Wolpert co-executive producer (8 episodes, 2019)
Mark Goffman consulting producer / executive producer (3 episodes, 2019-2020)
Peter Hoar executive producer (1 episode, 2019)
Jeremy Slater executive producer (1 episode, 2019)
Robert Askins co-producer (1 episode, 2020)
Bronwyn Garrity co-executive producer (1 episode, 2020)
Michelle Lovretta consulting producer (1 episode, 2020)
Nikki Schiefelbein consulting producer (1 episode, 2020)
Jeremy Webb executive producer (1 episode)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Music by

Jeff Russo (20 episodes, 2019-2020)
Perrine Virgile (10 episodes, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Cinematography by

Craig Wrobleski (14 episodes, 2019-2020)
Neville Kidd (13 episodes, 2019-2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Film Editing by

Wendy Tzeng (7 episodes, 2019-2020)
Timothy A. Good (6 episodes, 2019)
Amanda Panella (4 episodes, 2019-2020)
Todd Desrosiers (3 episodes, 2019)
Franklin Peterson (3 episodes, 2020)
Brian Beal (1 episode, 2019)
Amy E. Duddleston (1 episode, 2019)
Jon Dudkowski (1 episode, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Casting By

Libby Goldstein (10 episodes, 2019)
Junie Lowry-Johnson (10 episodes, 2019)
Kim Coleman (10 episodes)
April Webster (1 episode, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Production Design by

Mark Steel (19 episodes, 2019-2020)
Mark Worthington (1 episode, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Art Direction by

Natasha Peschlow (18 episodes, 2019-2020)
Sara Kugelmass assistant art director (10 episodes, 2020)
Ashley Lynn James (10 episodes)
Aleks Cameron supervising art director (4 episodes, 2020)
Greg Chown (3 episodes, 2019)
Mark Steel (1 episode, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Set Decoration by

Jim Lambie (20 episodes, 2019-2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Costume Design by

Christopher Hargadon (20 episodes, 2019-2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Makeup Department

Zane Knisely prosthetics supervisor (30 episodes, 2019-2020)
Graham Chivers prosthetics makeup artist (12 episodes, 2019-2020)
Molly Adey assistant hair stylist (10 episodes, 2019)
Taylor Byers first assistant makeup artist / assistant makeup artist (10 episodes, 2019)
Trason Fernandes key makeup artist (10 episodes, 2019)
Linda Preston makeup department head (10 episodes, 2019)
Ryan Reed hair department head (10 episodes, 2019)
Liz Rowe key makeup artist / key makeup artist: second unit (10 episodes, 2019)
Jeanette Stawiarski key hair stylist (10 episodes, 2019)
Miles Girard Watson prosthetic makeup artist (10 episodes, 2019)
Michael Broom concept artist: KNB EFX Group (10 episodes, 2020)
Sarah Craig makeup department head (10 episodes, 2020)
Aaren Perrier makeup artist: Dailies (10 episodes, 2020)
Oriana Rossi key makeup artist (10 episodes, 2020)
Rikki Zucker key hair stylist (10 episodes, 2020)
Charlotte DeLaet assistant hairstylist (10 episodes)
Sarah DesChamp assistant makeup artist (9 episodes, 2020)
Ashley Rocha key makeup artist (9 episodes)
Marissa Clemence special makeup effects artist (8 episodes, 2020)
Robert White makeup artist (6 episodes)
Shannon Spence makeup artist: crowd, dailies (3 episodes, 2019-2020)
Siobhan Parr daily makeup artist (3 episodes, 2020)
Jaye Falcioni daily makeup artist (2 episodes, 2019)
Kaitlyn Hill daily makeup artist (2 episodes, 2020)
Antoinette Julien hair stylist (2 episodes, 2020)
Jayne Laube makeup artist (2 episodes, 2020)
Melanie Quigg makeup artist: Dailies (2 episodes, 2020)
Richard Arguijo mold maker (1 episode, 2019)
Jeff Derushie makeup effects lab technician (1 episode, 2019)
Suzanne Heibati hair stylist (1 episode, 2019)
Jane Meade bg makeup coordinator (1 episode, 2019)
Aurielle St. Cyr daily makeup (1 episode, 2019)
Rachel Gassi Daily Makeup Artist (1 episode, 2020)
Renee Tobin daily makeup artist (uncredited) (2 episodes, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Production Management

Armen Fetulagian post-production supervisor (20 episodes, 2019-2020)
Jodi A. Tario assistant production manager (11 episodes, 2019-2020)
Dennis Chapman production manager / unit production manager (7 episodes, 2019)
Karen Colaco production controller (2 episodes, 2019)
David Till unit production manager (2 episodes, 2019)
Kimberley A. Robyn production controller (1 episode, 2019)
Lisa Perone unit production manager (1 episode, 2020)
Robin M. Reelis prep unit production manager (1 episode, 2020)
Lucy Robert production manager: Spin (1 episode, 2020)
Misato Shinohara production manager: VFX unit (1 episode, 2020)
Eric A. Williams unit production manager: Dallas Unit (1 episode, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Second Unit Director or Assistant Director

Adam Szalai assistant director / third assistant director (20 episodes, 2019-2020)
Rory James assistant director / daily assistant director (1 episode, 2019-2020)
Madeline Arnold third assistant director (8 episodes, 2019-2020)
Gary Hampton assistant director (7 episodes, 2020)
Kira McCord second assistant director (5 episodes, 2019)
Tim Singh first assistant director (5 episodes, 2019)
Jeremy Whittaker assistant director (4 episodes, 2019)
Jessica Kirec third assistant director (3 episodes, 2019-2020)
Brooke Fifield third assistant director (3 episodes, 2019)
Robin K. Flynn second assistant director (3 episodes, 2019)
Nick Fletcher second assistant director (3 episodes)
Lisa Mall second assistant director (2 episodes, 2020)
Jess Smallwood Production Assistant (2 episodes, 2020)
Anthony Caporale third assistant director (1 episode, 2019)
Lyndsay Leahy second assistant director (1 episode, 2019)
David MacLeod first assistant director (1 episode, 2019)
Jill Compton first assistant director (1 episode, 2020)
Kevin Hennelly second assistant director (1 episode, 2020)
Jordan Kaufman third assistant director (1 episode, 2020)
Ty Leblanc assistant director (1 episode, 2020)
Natalie McFadyen assistant director (1 episode, 2020)
Neesha Patki first assistant director (1 episode, 2020)
Paul Dudar daily (uncredited) (16 episodes, 2019-2020)
Diandra Soares set production assistant (uncredited) (10 episodes, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Art Department

Breanne Harper first assistant props / props daily / on-set key props (29 episodes, 2019-2020)
Brandon Dale set dresser (21 episodes, 2019-2020)
Stephanie Chalmers Set Decoration Buyer / prop buyer / property buyer (20 episodes, 2019-2020)
Kathleen Vernice Chavez art department coordinator (20 episodes, 2019-2020)
Aurora Kruk artist / first assistant art director (19 episodes, 2019-2020)
Aleks Cameron assistant art director (17 episodes, 2019-2020)
Guinevere Cheung first assistant art director (15 episodes, 2019-2020)
David DeMarinis assistant set decorator / leadman (15 episodes, 2019-2020)
Makela Barnes graphic designer (12 episodes, 2019-2020)
Greg Gilmore graphic designer (12 episodes, 2019-2020)
Naomi Burke set designer / first assistant art director / set dresser (11 episodes, 2019-2020)
Rosalie Mackintosh assistant art director (10 episodes, 2019-2020)
Robert Polko assistant art director (10 episodes, 2019-2020)
Mary Arthurs property master (10 episodes, 2019)
J Everett Biggar key on-set property master (10 episodes, 2019)
Ross Fraser construction coordinator (10 episodes, 2019)
John Gallagher illustrator (10 episodes, 2019)
Emma Geldart set dresser (10 episodes, 2019)
Garry Honcharuk set dresser (10 episodes, 2019)
Erin Leslie key scenic artist (10 episodes, 2019)
Sandro Loschiavo lead dresser (10 episodes, 2019)
Ahn Mur assistant art director (10 episodes, 2019)
Lina Namrud construction buyer (10 episodes, 2019)
Travis Staley head carpenter (10 episodes, 2019)
Nicole Stephenson assistant property master (10 episodes, 2019)
Adriana Bogaard second assistant art director (10 episodes, 2020)
Leor Boshi set dec coordinator (10 episodes, 2020)
Kevin Haeberlin second leadman (10 episodes, 2020)
Mike Hope props: on set key (10 episodes, 2020)
Itsuko Kurono set designer (10 episodes, 2020)
Stephanie Nash trainee assistant art director (10 episodes, 2020)
Bill Vance construction coordinator (10 episodes, 2020)
Deborah Vance tracker (10 episodes, 2020)
Lucas J. Wareing concept illustrator (10 episodes, 2020)
Dave Wood assistant art director (10 episodes, 2020)
Michael Chan 2nd assistant art director (10 episodes)
Alex Hurter Property buyer (10 episodes)
David Meredith concept artist (10 episodes)
George Ryan set designer (10 episodes)
Andre Nicolas Malouf props daily / set dresser / special effects technician (6 episodes, 2019)
Julia Morson set dresser (6 episodes, 2020)
Ben Turnbull set designer (5 episodes, 2020)
David Conroy greens (4 episodes, 2019-2020)
Milan Andri set dresser (3 episodes, 2019)
Derek Steenstra set dresser (3 episodes, 2020)
Alexander Narizni on-set dresser (2 episodes, 2019)
Blair Stackaruk lead person (2 episodes, 2020)
Shelby Lynn Black set designer (1 episode, 2019)
Julia Bucar set dresser (1 episode, 2019)
Matt Dunbar set dresser (1 episode, 2019)
Jefferson Gonsalves set dresser (1 episode, 2019)
Sinisa Gudicek set dresser (1 episode, 2019)
John Kim assistant art director (1 episode, 2019)
Michael Madden set designer (1 episode, 2019)
Brent McGillivray assistant art director (1 episode, 2019)
Sam Michlap illustrator (1 episode, 2019)
Amy Perron set decoration buyer (1 episode, 2019)
Khanh Quach set designer (1 episode, 2019)
Deniz Rakhmanova scenic painter (1 episode, 2019)
Nelson Sab set decoration buyer (1 episode, 2019)
Jim Wallis set designer (1 episode, 2019)
Sean Yang illustrator: North Front Studio (1 episode, 2019)
Kelton Cram concept artist (1 episode, 2020)
Ian Crooks Props: DB (1 episode)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Sound Department

Joe DeAngelis re-recording mixer (20 episodes, 2019-2020)
Lindsay Pepper foley artist (20 episodes, 2019-2020)
John Snider sound designer / sound effects editor (20 episodes, 2019-2020)
Chris Carpenter re-recording mixer (20 episodes, 2020)
Burton Lavery sound assistant / sound mixer: tandem unit (20 episodes, 2020)
Brian Magrum adr mixer (16 episodes, 2019-2020)
Shane Bruce foley artist (10 episodes, 2019)
Zane D. Bruce foley artist (10 episodes, 2019)
Stacey Dodds sound engineer (10 episodes, 2019)
Judah Getz adr mixer (10 episodes, 2019)
Evan Gillman sound utility: second unit (10 episodes, 2019)
Bill Higley adr mixer (10 episodes, 2019)
Bob Lacivita adr mixer (10 episodes, 2019)
John Milo Train sound recordist (10 episodes, 2019)
Alexander Turner boom operator (10 episodes, 2019)
Kelly Wright sound recordist (10 episodes, 2019)
Antony Zeller foley editor / foley mixer (10 episodes, 2019)
Robert Cooper sound recordist (10 episodes, 2020)
Zach Hunter boom operator (10 episodes, 2020)
Doug Johnston sound mixer (10 episodes, 2020)
Edward Krupa sound mixer: second unit (10 episodes, 2020)
George Scott Schaffner second boom operator (10 episodes, 2020)
Patrick Hogan Supervising Sound Editor (10 episodes)
Brent Robichaud e.p.k audio (10 episodes)
Naaman Haynes dialogue editor (6 episodes, 2019-2020)
Aidan Dykes adr mixer / adr recordist (5 episodes, 2019-2020)
Brent Findley adr mixer (5 episodes, 2020)
Daniel Douglass dialogue editor (3 episodes, 2020)
Mitchell Lestner sound effects editor (3 episodes, 2020)
Hunter Berk adr engineer (2 episodes, 2019)
Nick Roberts adr mixer (2 episodes, 2019)
Stacy Brownrigg production sound mixer: Dallas Unit (2 episodes, 2020)
Tyler Cardwell boom operator: Dallas Unit (2 episodes, 2020)
Ryne Gierke dialogue editor (2 episodes, 2020)
John St. Denis adr mixer: Atlanta (2 episodes, 2020)
Carlos Valdez sound utility/2nd boom (2 episodes)
Christian Buenaventura dialogue editor (1 episode, 2019)
Larry Hopkins foley artist / foley editor (1 episode, 2019)
Paul Lynch adr recordist (1 episode, 2019)
Daniel N. Salas sound editor (1 episode, 2019)
Steven Stuhr dialogue editor (1 episode, 2019)
John Benson supervising sound editor (1 episode, 2020)
Marcello Dubaz sound editor (1 episode, 2020)
Brian Horrell epk sound mixer (1 episode, 2020)
Jon Vogl adr mixer (1 episode, 2020)
John ‘Wheels’ Hurlbut On set Cubase Operator (1 episode)
Jason Krane dialogue & adr editor (uncredited) (20 episodes, 2019-2020)
Jeffrey Roy adr mixer (uncredited) / loop group recordist (uncredited) (3 episodes, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Special Effects by

Sophie Vertigan special effects coordinator / special effects supervisor (20 episodes, 2019-2020)
Andy Bergholtz special effects makeup (10 episodes, 2019)
Frank Ippolito painter & mold maker: Pogo / painter and mold maker: Pogo (10 episodes, 2019)
Gareth Prosser motion capture tracker (10 episodes, 2019)
Derek Bujalski special effects (10 episodes, 2020)
Cory Heath special effects technician (10 episodes, 2020)
Matthew Raponi special effects technician (10 episodes, 2020)
Tanya Richter special effects crew (8 episodes, 2019)
Hugh Goodden special effects technician (6 episodes, 2019)
Carlos Henriques special effects makeup (2 episodes, 2019)
Dragan Radic special effects technician (2 episodes, 2019)
Julian Bell SPFX daily (1 episode, 2019)
Sara Feehan special effects makeup (1 episode, 2019)
Michael Saintsbury special effects technician (1 episode, 2019)
Stacy Campbell special effects technician (uncredited) (12 episodes, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Visual Effects by

Michael Carter visual effects artist (30 episodes, 2019-2020)
Jeff Campbell visual effects supervisor: Spin VFX / visual effects supervisor: SpinVFX (20 episodes, 2019-2020)
Keaton Cardoza digital compositor: Soho VFX / digital compositor / digital compositor: MARZ VFX / digital compositor: visual effects (20 episodes, 2019-2020)
Alex Chiu digital matte painter (20 episodes, 2019-2020)
Daniel Cohen compositing supervisor / lead compositor (20 episodes, 2019-2020)
David Conley visual effects executive producer: Weta Digital (20 episodes, 2019-2020)
Brandon Haber visual effects data wrangler / visual effects production assistant (20 episodes, 2019-2020)
James Takashi Higuchi Lighting Supervisor: Monsters Aliens Robots Zombies (20 episodes, 2019-2020)
Jesse Kawzenuk data wrangler / associate visual effects supervisor / visual effects supervisor / visual effects data wrangler (20 episodes, 2019-2020)
Lon Molnar visual effects production executive: Monsters Aliens Robots Zombies (20 episodes, 2019-2020)
Luiz Philippe Moreira senior creature pipeline technical director: Weta Digital (20 episodes, 2019-2020)
Amber Marie Naveira data manager: Weta Digital / wrangler manager: Weta Digital (20 episodes, 2019-2020)
Ruthie Nielsen junior motion r&d technical director: Weta Digital / motion r&d technical director: Weta Digital (20 episodes, 2019-2020)
Lucy Robert visual effects coordinator / visual effects production manager (20 episodes, 2019-2020)
Moika Sabourin art director: Folks (20 episodes, 2019-2020)
David S. Sanchez scanning supervisor (20 episodes, 2019-2020)
Jason Sperling visual effects executive: Netflix (20 episodes, 2019-2020)
Ryan Stasyshyn visual effects producer: MARZ VFX (20 episodes, 2019-2020)
Christa Tazzeo visual effects executive producer (20 episodes, 2019-2020)
Brian Tong visual effects editor: Spin VFX (20 episodes, 2019-2020)
Vineshh Vickinadas digital compositor / digital compositor: visual effects (20 episodes, 2019-2020)
Perunika Yorgova digital compositor (20 episodes, 2019-2020)
Quentin E. Holmes visual effects editor: Deluxe (19 episodes, 2019-2020)
Derek Lang Visual effects data wrangler / visual effects data wrangler (19 episodes, 2019-2020)
Philippe Massonnat department manager: Folks / visual effects coordinator: Folks (19 episodes, 2019-2020)
Magdi Omar visual effects scanning producer: Spin VFX (19 episodes, 2019-2020)
Sven Schwarz lookdev artist: Weta Digital (19 episodes, 2019-2020)
Laurent Spillemaecker visual effects supervisor: Folks VFX / visual effects supervisor: Folks (19 episodes, 2019-2020)
Joseph Suzuki visual effects editor / visual effects artist (10 episodes, 2019-2020)
Alexandra Vaillancourt visual effects producer: Folks (19 episodes, 2019-2020)
Paige Reynolds digital compositor (17 episodes, 2019-2020)
Carrie Richardson supervising visual effects producer: Spin VFX (17 episodes, 2019-2020)
Ayaz Ahmed Vijapurwala layout & tracking artist: Spin VFX / tracking & matchmove artist: Spin VFX / layout & tracking artist: Spin Vfx (17 episodes, 2019-2020)
Hao Feng digital compositor (16 episodes, 2019-2020)
Inna Itkin lead lighter / lead lighting (16 episodes, 2019-2020)
Adam Baker Lead animator: Spin VFX / Animator: Spin VFX (15 episodes, 2019-2020)
Matthew Dravitzki visual effects producer: Weta Digital (15 episodes, 2019-2020)
Paul Harling data resource management lead: Weta Digital / Data Resource Management Lead: Weta Digita (15 episodes, 2019-2020)
Libby Hazell visual effects producer: Weta Digital (15 episodes, 2019-2020)
Grant Lynch visual effects editor / visual effects editorial (15 episodes, 2019-2020)
Candice Mayer matte painter: Folks VFX (14 episodes, 2019-2020)
Cornelia Tan Paint Artist (14 episodes, 2019-2020)
R. Christopher White visual effects supervisor: Weta Digital (14 episodes, 2019-2020)
Brian Yuan Zhang visual effects editorial supervisor: Spin VFX (14 episodes, 2019-2020)
Kajten Molnar visual effects editor: Monsters Aliens Robots Zombies (10 episodes, 2019-2020)
Mark Edward Allen senior fur groomer: Weta Digital (12 episodes, 2019-2020)
Myles Asseter models head of department: Weta Digital (12 episodes, 2019-2020)
Megan Lewis digital compositor: Folks / digital compositor: Folks VFX (12 episodes, 2019-2020)
Courtney Osborne visual effects coordinator (12 episodes, 2019-2020)
Oleksii Koba model & texture artist (11 episodes, 2019-2020)
Brett Madill 3d scanning technician / visual effects artist (11 episodes, 2019-2020)
James Van Der Reyden motion capture operator: Weta Digital / motion capture operator (11 episodes, 2019-2020)
Daniel Vaz visual effects artist / FX Artist (11 episodes, 2019-2020)
Carlo Vega visual effects artist (11 episodes, 2019-2020)
Rene Morel concept artist: Folks VFX (11 episodes, 2019)
Darryl Stawychny 3d scanning technician (11 episodes, 2020)
Saikrishna Aleti visual effects artist / FX Artist (10 episodes, 2019-2020)
Nathan Abbot digital compositor: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Neishaw Ali visual effects executive producer (10 episodes, 2019)
Shawn Annets artist manager / artist manager: Method Studios (10 episodes, 2019)
Shamus Baker modeller: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Olivier Beierlein senior shader td: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Rachel Beniuk digital compositor (10 episodes, 2019)
Aneesh Bhatnagar visual effects artist / fx artist (10 episodes, 2019)
Everett Burrell visual effects supervisor (10 episodes, 2019)
Kayla Cabral visual effects production manager (10 episodes, 2019)
Sean Castle layout department trainer: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Jung Min Chang modes: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Nicholas Chilelli layout artist (10 episodes, 2019)
Chris Cox head of cg: Spin VFX (10 episodes, 2019)
Ryan Cromie texture supervisor (10 episodes, 2019)
Mark D. Ferguson visual effects coordinator (10 episodes, 2019)
Jody Fedele visual effects editor (10 episodes, 2019)
Melyssa Forget Turcotte visual effects coordinator: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Travis Gagne visual effects editor (10 episodes, 2019)
Mahsa Ghorbankarimi cg supervisor (10 episodes, 2019)
Graham Gibbard compositor (10 episodes, 2019)
Nicholas Glasson modeler (10 episodes, 2019)
Vanessa Gray marketing coordinator: weta digital (10 episodes, 2019)
Shiyuan Guo visual effects lighting artist (10 episodes, 2019)
Jason Hannen-Williams visual effects artist (10 episodes, 2019)
Laurent Herveic character modeller (10 episodes, 2019)
Jeremy Hollis visual effects animation production manager: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Mark L. Holmes camera technical director (10 episodes, 2019)
Anne Johnson-Rogers visual effects producer: Studio8FX (10 episodes, 2019)
Gios Johnston head of creatures: Weta Digital / head of creatures (10 episodes, 2019)
Anny Lang compositor (10 episodes, 2019)
Svetlana Mamchur texture artist (10 episodes, 2019)
Jamie McCarter lead puppet creature technical director (10 episodes, 2019)
Robert McDougall models department manager: Weta Digital (10 episodes, 2019)
James Meikle senior visual effects editor: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Neil Roy Moss shotgun project manager: Weta Digital / shotgun project manager: weta digital (10 episodes, 2019)
Shane Mulholland layout department manager: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Mark Neysmith cg supervisor: Spin VFX / cg supervisor (10 episodes, 2019)
Samantha Nield animation department manager: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Stephen Putra Nugroho lookdev pipeline rnd (10 episodes, 2019)
Ryoma Omichi layout & tracking artist: Spin VFX / layout & tracking artist: SPIN VFX (10 episodes, 2019)
Gareth Prosser motion capture tracker (10 episodes, 2019)
Ryan Ramsey compositor / compositor: Deluxe (10 episodes, 2019)
Gabriela Roque López software developer (10 episodes, 2019)
Angelika Schweitzer technical resource coordinator: Method Studios (10 episodes, 2019)
Khizar Shabir digital compositor (10 episodes, 2019)
Thrain Shadbolt visual effects supervisor: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Harshkumar Shah creature assistant technical director (10 episodes, 2019)
Jordan Shand virtual art dept artist: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Sohail Shimi compositor (10 episodes, 2019)
Misato Shinohara visual effects production manager (10 episodes, 2019)
Mike Soppit visual effects editor (10 episodes, 2019)
Che Spencer associate visual effects producer: Monsters Aliens Robots Zombies (10 episodes, 2019)
Rob Strickland digital compositor (10 episodes, 2019)
Hussain Taj digital compositor (10 episodes, 2019)
Stedman Tam visual effects editor: Spin VFX (10 episodes, 2019)
Mahvash Tehrani compositor (10 episodes, 2019)
Kelsey Thompson visual effects coordinator (10 episodes, 2019)
Vivian Toth visual effects coordinator (10 episodes, 2019)
Dhawal Vora motion editor: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Kristina Walker compositor (10 episodes, 2019)
Joe Weidenbach creature puppet technical director: Weta Digital (10 episodes, 2019)
Glenn Wells camera technical director (10 episodes, 2019)
Eric Withee visual effects: Netflix (10 episodes, 2019)
Mathieu Bacchous compositor: Spin VFX (10 episodes, 2020)
Justin Bates compositor (10 episodes, 2020)
Jev Belyaev visual effects artist (10 episodes, 2020)
Benjamin Brenneur senior motion editor: Weta Digital (10 episodes, 2020)
Akshay Dandekar visual effects editor: MARZ VFX (10 episodes, 2020)
Ludovic Fouche senior camera td (10 episodes, 2020)
Martin Fourat visual effects editor: Folks (10 episodes, 2020)
Ryan Freer visual effects supervisor: MARZ VFX (10 episodes, 2020)
Camille Geier visual effects executive producer / VFX Executive Producer (10 episodes, 2020)
Marielle Gordon VFX coordinator: MARZ Vfx (10 episodes, 2020)
Phillip Hoffman visual effects producer (10 episodes, 2020)
Arnaud Jalbert Visual Effects Editor (10 episodes, 2020)
Sue Jung production and technical support: Soho VFX (10 episodes, 2020)
Ankit Kenia lighting & render td: visual effects (10 episodes, 2020)
SungJune Kim visual effects artist: Weta Digital (10 episodes, 2020)
Christopher E. King visual effects production assistant (10 episodes, 2020)
Sophia Jooyeon Lee asset production manager: Spin VFX (10 episodes, 2020)
Gabriel Martin visual effects (10 episodes, 2020)
Rajendra Nitturu Digital Matte Painter (10 episodes, 2020)
Dave Olivares pipeline technical director (10 episodes, 2020)
Christos Parliaros lead effects technical director: Weta Digital (10 episodes, 2020)
Dayna Pearce visual effects coordinator: Spin VFX (10 episodes, 2020)
Florent Revel Matchmover (10 episodes, 2020)
Christopher Stack visual effects coordinator (10 episodes, 2020)
Jodi Vazquez VFX Assistant Editor (10 episodes, 2020)
Eva Weber visual effects shots line producer: Weta Digital (10 episodes, 2020)
Jenna Yu compositor (10 episodes, 2020)
Sébastien Bergeron visual effects supervisor: Folks (9 episodes, 2019)
Nadine Frève visual effects editor: Folks (9 episodes, 2019)
J.P. Giamos supervising visual effects producer: Deluxe (9 episodes, 2019)
Isaac Heron visual effects editor (9 episodes, 2019)
Nathaniel Larouche visual effects supervisor: MARZ VFX / visual effects supervisor: MARZ VFZ (9 episodes, 2019)
Luisma Lavin lead motion editor: Weta Digital (9 episodes, 2019)
Frédérique Schmidt visual effects editor: Folks (9 episodes, 2019)
Anna Sitjà texture artist: Weta Digital (9 episodes, 2019)
Igor Staritsin senior concept artist matte painter (9 episodes, 2019)
Arian Van Zyl digital compositor (9 episodes, 2019)
Rickey Verma lead compositor (9 episodes, 2019)
Eva Zemaitis visual effects editor (9 episodes, 2019)
Michael Loithaler digital compositor (9 episodes, 2020)
Nigel Mendoza visual effects production manager / visual effects producer (9 episodes, 2020)
Iyi Tubi Lead Compositor (9 episodes, 2020)
Anthony De Chellis cg supervisor: MARZ VFX / CG Supervisor: MARZ VFX (8 episodes, 2019-2020)
Mitch Hounslow visual effects editor: Spin VFX (8 episodes, 2019-2020)
Joseph Ankrah digital compositor (8 episodes, 2019)
Sinead Lau motion capture: Weta Digital (8 episodes, 2019)
Matt Mueller senior head of optical department: Weta Digital (1 episode, 2019)
Mathieu Prezelin lead matchmove: Folks (8 episodes, 2019)
Sarah Reddie visual effects coordinator: Weta Digital (8 episodes, 2019)
Kathryn Fay compositor: Spin VFX (8 episodes, 2020)
Matthieu Fiorilli creature technical director: Weta Digital (8 episodes, 2020)
Anna Pacchioni compositor (8 episodes, 2020)
Jorge Razon visual effects supervisor: soho vfx (8 episodes, 2020)
Valeri Vidakovic roto/prep lead: Spin VFX (8 episodes, 2020)
Alex Hirtenstein senior environment artist / environment artist (7 episodes, 2019-2020)
Filippo Paganoni lighting technical director: Weta Digital / lighting technical director: WETA Digital (7 episodes, 2019-2020)
Arminus Billones digital compositor (7 episodes, 2019)
Erwan Leroy head of 2d: Spin VFX (7 episodes, 2019)
Tony Norman motion editor (7 episodes, 2019)
Dana Passarella compositor (7 episodes, 2019)
Georgina Selby visual effects department production manager: Weta Digital (7 episodes, 2019)
Hakyung Chang visual effects coordinator (7 episodes, 2020)
Dida Khouly visual effects editor (7 episodes, 2020)
Simon James Milner cg supervisor (7 episodes, 2020)
Aurélien Ardissone lighting artist: folks vfx / lighting artist: folks (6 episodes, 2019-2020)
István Veress Kovács senior matte painter (6 episodes, 2019-2020)
Antonio Ribeiro digital compositor: Spin VFX (6 episodes, 2019-2020)
Tim Sibley effects supervisor: Spin VFX (6 episodes, 2019-2020)
Eryn Thorsley Texture lead / digital artist (6 episodes, 2019-2020)
Pete Woodley-Page senior motion editor: Weta Digital (6 episodes, 2019-2020)
Peter Braeley Digital Matte Painter (6 episodes, 2019)
Steve Dellerson visual effects producer (6 episodes, 2019)
Thomas Galyon visual effects editor (6 episodes, 2019)
Yun Zou digital compositor (6 episodes, 2019)
Juan Diego Medellin layout/tracking artist (6 episodes, 2020)
Christophe Robert visual effects artist (5 episodes, 2019-2020)
Pedro Vilas cfx lead: Spin VFX / cfx lead (5 episodes, 2019-2020)
Peter Bas compositor (5 episodes, 2019)
David Bessette digital compositor: Folks (5 episodes, 2019)
Eric Doiron head of compositing: Spin VFX (5 episodes, 2019)
Maddie Fordham visual effects coordinator: Folks (5 episodes, 2019)
Christian Poullay camera technical director (5 episodes, 2019)
Claire Simond digital matte painter: Folks (5 episodes, 2019)
Phil Barker lidar scanning (5 episodes, 2020)
Nicole Cedic visual effects editor: Pixomondo (5 episodes, 2020)
Frantisek Dlask digital compositor (5 episodes, 2020)
Jose Alejandro Enriquez pipeline technical director: Pixomondo (5 episodes, 2020)
Jane Fletcher pre-production manager: weta digital (5 episodes, 2020)
Natalie Fritz executive assistant: Weta Digital (5 episodes, 2020)
Madison Helpert visual effects coordinator (5 episodes, 2020)
Simran Khalsa effects department manager (5 episodes, 2020)
Tae Hyun Kim visual effects coordinator (5 episodes, 2020)
Paul King visual effects producer: Pixomondo (5 episodes, 2020)
Alex Morin visual effects production manager: Pixomondo (5 episodes, 2020)
Didier Muenza environment supervisor: Folks (5 episodes, 2020)
Ali Nezafat compositor (5 episodes, 2020)
Mihaela Orzea visual effects supervisor: Pixomondo / vfx supervisor: Pixomondo / visual effects supervisor: Pixomondov (5 episodes, 2020)
Travis Reinke 3d scanning and modeling (5 episodes, 2020)
Mike Terrigno compositor (5 episodes, 2020)
Juan Francisco Calero digital compositor (4 episodes, 2019-2020)
Xuejie Cheng fx sequence lead / visual effects artist (4 episodes, 2019-2020)
Gregory Bellis camera technical director: Weta Digital (4 episodes, 2019)
Maria Soledad Galindo digital matte painter (4 episodes, 2019)
Samuel Low digital compositor: flame artist (4 episodes, 2019)
Steeve St-Pierre digital compositor: Folks (4 episodes, 2019)
Mathilde Vézina-Bouchard digital compositor (4 episodes, 2019)
Henry Wilkinson junior compositor: Deluxe (4 episodes, 2019)
Marie-Pierre Boucher visual effects support: Folks (4 episodes, 2020)
Mae Caupit visual effects artist (4 episodes, 2020)
Eric Covello compositing supervisor: Pixomondo (4 episodes, 2020)
Prashant Goel compositor: Pixomondo (4 episodes, 2020)
Madhuka Gunasekera compositor (4 episodes, 2020)
Ethan Helms compositor (4 episodes, 2020)
Andrew Hyde fx artist (4 episodes, 2020)
Kyla Lebon visual effects production manager: marz / lighting production manager: spinvfx (3 episodes, 2020)
Florian Militello vad artist: Weta Digital (4 episodes, 2020)
David Nicol visual effects coordinator: Pixomondo (4 episodes, 2020)
Richard Noun digital compositor: Soho VFX (4 episodes, 2020)
Derrick O’Toole visual effects animation production manager: Spin VFX (4 episodes, 2020)
Chloé Ostiguy fx artist: Folks VFX (4 episodes, 2020)
Daniel Read production manager: Lookdev: Weta Digital (4 episodes, 2020)
Aurelia Sellier shots production coordinator: Weta Digital (4 episodes, 2020)
Hai-Yen Huynh VFX matte painter (4 episodes)
Asha Bhaskaran digital effects / visual effects artist (3 episodes, 2019-2020)
Adam Hulbert 3d modeller (3 episodes, 2019-2020)
Martin Krol Asset Supervisor: MARZ / senior asset artist: MARZ VFX (3 episodes, 2019-2020)
Jawahar Bhatti visual effects artist (3 episodes, 2019)
Aadel Forootan cg supervisor (3 episodes, 2019)
Parisa Foroutan digital compositor (3 episodes, 2019)
Jonny Gu digital compositor: Weta Digital (3 episodes, 2019)
Joshua Hakim 3d artist (3 episodes, 2019)
Lisa Xiang Jiang visual effects artist / digital compositor (3 episodes, 2019)
Zane Kozak senior environment artist (3 episodes, 2019)
Emma Landriault digital compositor (3 episodes, 2019)
Jongju Lee lead animator: Spin VFX (3 episodes, 2019)
Yulia Levitas compositor: Spin VFX (3 episodes, 2019)
Gabrielle Mailhot digital compositor: Folks (3 episodes, 2019)
Andrew McPhillips cg supervisor (3 episodes, 2019)
Felipe Siem lighting/render artist (3 episodes, 2019)
Lun Wang digital effects artist: Spin VFX (3 episodes, 2019)
Zach Bardoel visual effects coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Parisa Behvar compositor: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Diego Marcel Berrio animator: Folks (3 episodes, 2020)
Zachary Brake lighting technical director: Weta Digital (3 episodes, 2020)
Vuk Despotovic VFX Production Manager: SpinVFX (3 episodes, 2020)
Diego Mariño Figueroa animator: Folks (3 episodes, 2020)
Jennifer Giandalone studio manager: for exceptional minds [us] / studio manager: for Exceptional Minds [us] (3 episodes, 2020)
Lina Gordillo visual effects coordinator: Folks (3 episodes, 2020)
Jason Gougeon cg supervisor: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Jaskirat Singh Jassal pipeline supervisor (1 episode, 2020)
Tricia Kim matchmove supervisor: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Antonin Martel digital compositor (3 episodes, 2020)
Andrew Maynard visual effects artist (3 episodes, 2020)
Murray Christopher McKay visual effects department coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2020)
John Murnaghan matchmove artist: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Mariella Perreira visual effects department coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2020)
James Reid lighting lead: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Markus Reithoffer senior compositor: Weta Digital (3 episodes, 2020)
Manish Rohith compositor (3 episodes, 2020)
Dasom Song digital matte painter: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Dipak Tarpara compositor: Soho VFX (3 episodes, 2020)
Mason A. Taylor visual effects artist: for exceptional minds [us] (3 episodes, 2020)
Vanesa Vidakovic digital compositor: Spin VFX (3 episodes, 2020)
Linda Vo visual effects department coordinator: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Bernadette Watson prep artist: Spin VFX (3 episodes, 2020)
Kate Xagoraris visual effects artist (3 episodes, 2020)
Rio Lezhou Zhang senior asset artist: Pixomondo (3 episodes, 2020)
Richard Rodrigues digital compositor / digital compositor: Deluxe (2 episodes, 2019-2020)
Anjel Alcaraz digital compositor (2 episodes, 2019)
Sam Baker animator: Weta Digital (2 episodes, 2019)
Avi Botbol digital compositor: MARZ VFX (2 episodes, 2019)
Anne-Julie Chouinard digital compositor: Folks (2 episodes, 2019)
David Crane compositor (2 episodes, 2019)
Cesar Dacol Jr. creature art director (2 episodes, 2019)
Varuna Darensbourg visual effects supervisor (2 episodes, 2019)
Simon Devault digital compositor: Folks (2 episodes, 2019)
Aditi Doshi visual effects artist: Spin VFX (2 episodes, 2019)
Charles Gariepy visual effects artist (2 episodes, 2019)
Dave Go digital compositor (2 episodes, 2019)
Jennifer Maillet digital compositor (2 episodes, 2019)
Yael Majors assistant visual effects supervisor (2 episodes, 2019)
David Marcotte matte painting: Folks (2 episodes, 2019)
Mark McNicholl lead lighting td (2 episodes, 2019)
Abhijit Patil digital compositor (2 episodes, 2019)
Amelie Poitras visual effects producer: Folks (2 episodes, 2019)
Oleg Smykalov Senior Compositor (2 episodes, 2019)
Daniel Thomson rotoscope artist: Weta Digital (2 episodes, 2019)
Tara Tote visual effects coordinator (2 episodes, 2019)
Pau Viladot digital compositor (2 episodes, 2019)
Rui Wang digital matte painter (2 episodes, 2019)
Rashida Brown compositor: Spin VFX (2 episodes, 2020)
Star Chaplin compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Karen Cheng lead compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Stephen Dagenais digital compositor (2 episodes, 2020)
Daphne De Jesus digital compositor (2 episodes, 2020)
Jonald Delos Santos compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Colin Dorssers digital compositor: Soho VFX (2 episodes, 2020)
Jonathan Dysart creatures technical director: Weta Digital (2 episodes, 2020)
David Ertsinian visual effects artist (2 episodes, 2020)
Andrea Espinal composite supervisor: Folks (2 episodes, 2020)
Quan Gan fx artist: Pixomondo / visual effects artist: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Lewis Hawkes visual effects rigger: Monsters Aliens Robots Zombies (1 episode, 2020)
Keiko Hiramitsu compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Hetal Jain vfx executive producer (2 episodes, 2020)
Yuna Jung compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Mihajlo Kocevski matchmove artist: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Leanna Kruse visual effects coordinator: Soho VFX (2 episodes, 2020)
Jiwon Lee rigging supervisor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Mujia Liao matte painting supervisor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Ruiyu Long digital compositor (2 episodes, 2020)
Daniel Martin compositor (2 episodes, 2020)
Kosovsky Matej scanning lead: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Kelly McCarthy visual effects producer: Soho VFX (2 episodes, 2020)
Jayati Mittal digital compositor: MARZ VFX (2 episodes, 2020)
Lalit Om Prakash compositor: Soho VFX (2 episodes, 2020)
Hunter Parks lookdev td (2 episodes, 2020)
Cindy Perez compositor / digital compositor (2 episodes, 2020)
Anna Posokhova digital compositor (2 episodes, 2020)
Matt Ralph layout lead: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Ehsan Ramezani digital compositor: Soho VFX (2 episodes, 2020)
Jelisa Samuel compositor: Spin VFX (2 episodes, 2020)
Miguel Sierra matte painting artist: Folks (2 episodes, 2020)
Indrajeet Sisodiya compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Evraam Soliman rotoscope artist: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Shu Jun Anson Tan compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Philip Trieu matchmove artist: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Jiashuo Wang compositor: Pixomondo (2 episodes, 2020)
Hiromu Yoshida visual effects artist: MARZ VFX (2 episodes, 2020)
Maria Sartzetaki visual effects coordinator (2 episodes)
Eddy Wolfson compositor (2 episodes)
Shaun Friedberg ‘Pyrokinesis’ lead motion r&d technical director (1 episode, 2019)
Jacob Abrams visual effects artist (1 episode, 2019)
William Albu digital compositor: Folks (1 episode, 2019)
Guillaume Barre cg artist (1 episode, 2019)
Emanuele Berti effects technical director: Method Studios (1 episode, 2019)
Jimi Clark department manager roto/paint & outsource (1 episode, 2019)
Ryan Coster visual effects artist (1 episode, 2019)
Tobie Cote digital matte painter (1 episode, 2019)
Samuel Coudry-Lemay animator (1 episode, 2019)
Graham Day digital compositor: Folks (1 episode, 2019)
Mark Derksen digital compositor (1 episode, 2019)
Niall Flinn lead fx artist (1 episode, 2019)
Frederik Grondin digital compositor: Folks (1 episode, 2019)
Zach Groves visual effects coordinator (1 episode, 2019)
Luis Alejandro Guevara visual effects producer: Method Studios (1 episode, 2019)
Matt Hansen visual effects supervisor (1 episode, 2019)
Peter Hart head of matchmove and layout: Method Studios (1 episode, 2019)
Bran Hopkins rotoscope artist: Weta Digital (1 episode, 2019)
Seung Rok Hwang matchmove artist: Method Studios (1 episode, 2019)
Cale Jacox compositing supervisor: Method Studios / compositor: Method Studios (1 episode, 2019)
Vivek Karmarkar compositor: Weta Digital (1 episode, 2019)
Alexandre Lamontagne digital compositor: Folks (1 episode, 2019)
April Leckie rotoscope artist: Weta Digital (1 episode, 2019)
Tomas Luna Olvera visual effects coordinator: Method Studios (1 episode, 2019)
Susan Ma integration department manager: Method Studios (1 episode, 2019)
Melanie Mack matchmove artist: Method Studios (1 episode, 2019)
Lilly Heart Marriott senior fx td (1 episode, 2019)
Colin Mayne 3d concept artist (1 episode, 2019)
Jim McVay head of lighting department (1 episode, 2019)
Christian Moreton lead compositor (1 episode, 2019)
Priyank Murarka digital compositor (1 episode, 2019)
Jeff Nadwidny roto/paint department supervisor: method studios (1 episode, 2019)
Raphael Oseguera roto department manager (1 episode, 2019)
Paul H. Paulino texture painter: Method Studios (1 episode, 2019)
John Perrigo fx td (1 episode, 2019)
Chaz Pizani visual effects producer (1 episode, 2019)
Melvin Polayah lead layout artist (1 episode, 2019)
Jaime Provido technology resource administrator: Method Studios (1 episode, 2019)
Radhakrishnan digital artist (1 episode, 2019)
Alessandro Saponi cg supervisor: Weta Digital (1 episode, 2019)
Geoff Sayer compositor (1 episode, 2019)
Sean Schur visual effects supervisor: Method Studios (1 episode, 2019)
Gary Shelley roto/paint show lead (1 episode, 2019)
Melissa Spicer visual effects department manager: Weta Digital (1 episode, 2019)
Pembrooke St. Cyr compositor: Spin VFX (1 episode, 2019)
Julia Stein digital compositor (1 episode, 2019)
Olivier Thibaut head of software: Method Studios (1 episode, 2019)
Kaiser Thomas matte painter (1 episode, 2019)
Kiara Walker technology coordinator: method studios (1 episode, 2019)
Martin Wiseman bidding producer: Weta Digital (1 episode, 2019)
John Wootton digital painter: MARZ VFX (1 episode, 2019)
Craig Young animator (1 episode, 2019)
Matthew Almeida matchmove artist: Pixomondo (1 episode, 2020)
Anandhaiyappan pipeline development td (1 episode, 2020)
Nikolas Duque Arcila digital compositor: Folks (1 episode, 2020)
Rajesh Babu visual effects producer (1 episode, 2020)
Jack Chadwick visual effects department coordinator: Pixomondo (1 episode, 2020)
Vikram Chandran digital compositor (1 episode, 2020)
Tina Thitinuch Chongko paint artist: weta digital (1 episode, 2020)
Parichoy Choudhury lighting artist: Pixomondo (1 episode, 2020)
Che Yen Chuang Matte Painter: Spin (1 episode, 2020)
Paul Conway digital compositor (1 episode, 2020)
Bryan Cua Visual Effects Assistant Editor (1 episode, 2020)
Jhon Delgado digital compositor: Folks (1 episode, 2020)
Andres Delia compositor: Pixomondo (1 episode, 2020)
Vladyslav Driuchyn digital compositor: MARZ VFX (1 episode, 2020)
Allison Glennon visual effects producer: Lola VFX (1 episode, 2020)
Victor Utku Gocer compositor (1 episode, 2020)
Andres Felipe Grajales digital compositor: Folks (1 episode, 2020)
Jaime Guzman digital compositor: Folks (1 episode, 2020)
Steve Seongik Hong animation supervisor: Pixomondo (1 episode, 2020)
Yun Peng Hsieh digital compositor (1 episode, 2020)
Shuming Jiang compositor: Pixomondo (1 episode, 2020)
Dániel Keresztes camera technical director: Weta Digital (1 episode, 2020)
Dominic Ko asset artist: Pixomondo (1 episode, 2020)
Voytek Kufner fx artist (1 episode, 2020)
Kevin Kutchaver digital artist: Mr. Briefcase (1 episode, 2020)
Kenwei Lin compositor: Pixomondo (1 episode, 2020)
Sagar Lonkar visual effects artist: weta digital (1 episode, 2020)
Derick Loo lead matchmove artist: Pixomondo (1 episode, 2020)
Louis Mackall visual effects supervisor: Lola VFX (1 episode, 2020)
Tara Mason visual effects artist (1 episode, 2020)
Mozy Mervin visual effects coordinator (1 episode, 2020)
Harshal Mistry digital compositor (1 episode, 2020)
Diana Moreno digital compositor: Folks (1 episode, 2020)
Farzin Mottaghi lead compositor: Pixomondo (1 episode, 2020)
Jonny Munevar digital compositor: Folks (1 episode, 2020)
Ryo Oami compositor: MARZ VFX (1 episode, 2020)
David Ochoa Martinez digital compositor: Folks (1 episode, 2020)
Cornelius Porzig shader technical director: Weta Digital (1 episode, 2020)
Anika Racine compositor (1 episode, 2020)
Krystal Sae Eua modeler (1 episode, 2020)
Ruben Salazar digital compositor (1 episode, 2020)
Michelle Shoukralla compositor: Pixomondo (1 episode, 2020)
Abhishek Singh digital compositor: Spin VFX (1 episode, 2020)
Bruce Souza Animator (1 episode, 2020)
Maxime St-Onge lighting artist: Folks (1 episode, 2020)
Ezra Waddell crowd artist (1 episode, 2020)
Josh White senior rigger (1 episode, 2020)
Viki Yeo senior texture artist (1 episode, 2020)
Kristina Zakhozhai digital matte painter: Pixomondo (1 episode, 2020)
Chengwei Zheng digital matte painter: Pixomondo (1 episode, 2020)
Gabriel Zárate matte painting artist: Folks VFX (1 episode, 2020)
Avital Shalev visual effects producer (uncredited) (20 episodes, 2020)
Roberto Lapuente Romo information systems developer: Weta Digital (uncredited) (10 episodes, 2019)
Alex Mandel senior production manager: motion: weta digital (uncredited) (10 episodes, 2019)
Dave Mikolaj mocap it team lead: Weta Digital (uncredited) (10 episodes, 2019)
Nicole Stone visual effects coordinator: Netflix (uncredited) (10 episodes, 2020)
Jonathan Nguyen production support (uncredited) (2 episodes, 2020)
Derrick Auyoung department head/technical direction: Weta Digital (uncredited) (1 episode, 2019)
Edward Catley motion capture stage avid operator (uncredited) (1 episode, 2019)
Silvia Colonna Romano modeler: weta digital (uncredited) (1 episode, 2019)
Milton Ramirez look development: Weta Digital (uncredited) (1 episode, 2019)
Joshua H. Wood modeler (uncredited) (1 episode, 2019)
Daniel Pardo visual effects (uncredited) (1 episode, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Stunts

Tommy Chang fight coordinator / Fight Choreographer / fight choreographer (28 episodes, 2019-2020)
Rick Forsayeth stunt coordinator (28 episodes, 2019-2020)
David Harcourt key stunt rigger / stunt rigging coordinator (28 episodes, 2019-2020)
Jonny Caines stunt double: Aidan Gallagher (20 episodes, 2019-2020)
Cam Fergus stunt rigger / stunt performer (20 episodes, 2019-2020)
Simon Northwood stunt double: Tom Hopper / Stunt double: Tom Hopper / stunt double Tom Hopper (13 episodes, 2019-2020)
Jen Georgopoulos stunt rigger / stunt performer / stunt double: Kate Walsh / stunt double: Ashley Madekwe / stunt double: Jordan Claire Robbins / stunt double: Sheila McCarthy / stunts (12 episodes, 2019-2020)
Yohan Chang stunt double / stunt performer (11 episodes, 2019)
Christine Cleary stunt rigger / stunt double: Genesis Rodriguez / stunt performer / stunt double: Sloane (11 episodes, 2020)
Brianna Goldie stunt double: Emmy Raver-Lampman (10 episodes, 2019)
Attipha Moulton-Davis stunts (10 episodes, 2019)
Adam Winlove-Smith stunt double: Jason Bryden / stunt double: Jake Epstein / soldier (10 episodes, 2020)
Yoseph Chang stunt performer / stunt double (10 episodes)
Peter Schindelhauer stunt driver / cop stunt driver / stunt driver/stunt double / stunt performer / stunt performer: Cowboy / stunts: cab driver (7 episodes, 2019-2020)
Torianna Lee stunt double: Ellen Page / stunt double: Justin Paul Kelly / stunt double: Lise Cormier (6 episodes, 2019-2020)
Kevan Kase stunt double: Cameron Britton / stunt double: David Castañeda (6 episodes, 2019)
Aj Risi stunt double / stunt double: Sean Sullivan / stunt safety (6 episodes, 2020)
Geoff Scovell stunt double: John Magaro / stunt double: Patrick Garrow (5 episodes, 2019-2020)
James Eddy stunt performer (4 episodes, 2019-2020)
Jon Ambrose stunt double: Cameron Britton (4 episodes, 2019)
Maxime Savaria stunt performer (4 episodes, 2019)
Robert C. Shannon water safety/marine coordinator / water safety coordinator / water safety supervisor (4 episodes, 2019)
Angelica Lisk-Hann stunt performer (4 episodes, 2020)
Vincent Rother stunt double: Chris Holden-Ried / stunt double: Kris Holden-Ried / stunt performer (4 episodes, 2020)
Ashley Kraayeveld stunt double: Ashley Madekwe / Stunt Double: Emmy Raver-Lapman (3 episodes, 2019-2020)
Derek Barnes stunt rigger / stunt performer (3 episodes, 2019)
Justin Howell stunt performer / stunts (3 episodes, 2019)
Jeanette Roxborough stunt performer (3 episodes, 2019)
Jason Gosbee stunt performer (3 episodes, 2020)
Geoff Meech stunt performer (3 episodes, 2020)
Graeme Guthrie stunt performer (2 episodes, 2019-2020)
Walter Masko stunt double: Richard Waugh / stunt performer (2 episodes, 2019-2020)
Neven Pajkic stunt performer (2 episodes, 2019-2020)
Tim Cody stunt performer / stunt rigger (2 episodes, 2019)
Stephannie Hawkins stunt performer (2 episodes, 2019)
MinWoo Kevin Lee stunt actor (2 episodes, 2019)
Perry Barndt stunt double: Colm Feore (2 episodes, 2020)
Jim Henry second unit stunt coordinator / stunt coordinator: second unit (2 episodes, 2020)
Kaanchana Kerr stunt double: Ellen Page / stunt double: Nicole Passmore (2 episodes, 2020)
Jack Sansone stunt performer (2 episodes, 2020)
Blair Johannes stunts (2 episodes)
Derek Bujalski stunt performer (1 episode, 2019)
Julia Dyan stunt double: Kate Walsh (1 episode, 2019)
John Koo stunt performer (1 episode, 2019)
Shin Wook Lim stunt performer (1 episode, 2019)
Alexander Mandra stunt driver (1 episode, 2019)
Daryl Patchett stunt actor (1 episode, 2019)
Melanie Phan stunt performer (1 episode, 2019)
Bas Reitsma stunt performer (1 episode, 2019)
Ana Shepherd stunt rigger (1 episode, 2019)
Nick Stead stunt performer (1 episode, 2019)
Wayne Wells stunt performer (1 episode, 2019)
E. Nova Zatzman stunt performer (1 episode, 2019)
Alex Armbruster stunt double: Stephen Boegart (1 episode, 2020)
Susana Baker stunt performer (1 episode, 2020)
Jason Lee Bell stunts (1 episode, 2020)
Bobby Brown stunt actor (1 episode, 2020)
Scotty Cook stunt actor (1 episode, 2020)
Christopher Cordell stunt double: David Castañeda (1 episode, 2020)
Gabrielle Anne Desy stunt double: Justin Paul Kelly (1 episode, 2020)
Penande Estime stunt double (1 episode, 2020)
Henry Korhonen stunt performer (1 episode, 2020)
Andrei Kovski stunt performer (1 episode, 2020)
Joanne Leach stunt performer (1 episode, 2020)
Billy Linders stunt performer (1 episode, 2020)
Marie Marolle stunt double (1 episode, 2020)
Duncan McLeod stunt performer (1 episode, 2020)
Louis Paquette stunt actor (1 episode, 2020)
Dimitri Pavlakos stunt performer (1 episode, 2020)
Korina Rothery stunt actor: motion capture (1 episode, 2020)
Steve ‘Shack’ Shackleton stunt actor (1 episode, 2020)
Al Vrkljan stunts (1 episode, 2020)
Ryan Bainbridge stunt performer (1 episode)
C.J. Lusby Jordin Robbins: Grace character / death driver #3 (1 episode)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Camera and Electrical Department

Alex Leung first assistant camera: “b” camera / first assistant camera: “a” camera – Tandem Unit (30 episodes, 2019-2020)
David Nardi first assistant camera: “a” camera / first assistant camera: “b” camera (20 episodes, 2019-2020)
Chris Paré data management technician (20 episodes, 2019-2020)
Gautam Pinto digital imaging technician (20 episodes, 2019-2020)
Kieran Humphries “b” camera / camera operator: “b” camera (20 episodes, 2020)
Sean Sealey a camera steadicam (20 episodes, 2020)
Michael R.S. Armstrong second unit gaffer / lighting technician (10 episodes, 2019)
Terry Banting gaffer (10 episodes, 2019)
Shane Carpenter generator operator (10 episodes, 2019)
Gilles Corbeil camera operator: “a” camera/steadicam operator (10 episodes, 2019)
Mark Cyre first assistant camera (10 episodes, 2019)
Curtis Ditmars second assistant camera: “a” camera – Tandem Unit (10 episodes, 2019)
Andy Gondek best boy electric (10 episodes, 2019)
Patrick King “a” dolly grip / “a” dolly operator (10 episodes, 2019)
Valerie Martin second assistant camera: “a” camera / second assistant camera (10 episodes, 2019)
Andrew Read lighting console programmer (10 episodes, 2019)
Julian Samuels lighting technician / electrician (10 episodes, 2019)
Peter Sweeney camera operator: “b” camera (10 episodes, 2019)
Christopher Takacs rigging gaffer (10 episodes, 2019)
Ken Wiebe lighting console programmer: Tandem Unit (10 episodes, 2019)
Mark Berdock dolly grip (10 episodes, 2020)
Jeff Bowes digital imaging technician: second unit (10 episodes, 2020)
Calvin D’souza first assistant camera: “a” camera: Tandem Unit (10 episodes, 2020)
Jeff DaSilva first assistant camera (10 episodes, 2020)
Jonathan Gaudet gaffer (10 episodes, 2020)
Courtney Graham second assistant camera (10 episodes, 2020)
Devlin Hoag lighting technician (10 episodes, 2020)
Conrad Layden Lighting Console Programmer (10 episodes, 2020)
Peter MacDonald gaffer: second unit (10 episodes, 2020)
Jacob Nefsky grip / key grip: second unit (10 episodes, 2020)
Malcolm Nefsky key grip (10 episodes, 2020)
Artem Pashkevich Camera Utility (10 episodes, 2020)
Alan D Thatcher Remote Head Technician (10 episodes, 2020)
Benjamin Martin Cocher E.P.K camera operator (10 episodes)
Kevin Pereira second assistant camera: c camera / Camera Trainee (10 episodes)
Sean Anicic best boy rigging gaffer (9 episodes, 2019)
Matt Eakin rigging electrician / best boy rigging electrician (9 episodes, 2019)
Jerome Lightbody electrician (9 episodes, 2019)
Dave Szalai electrician (9 episodes, 2019)
Aaron Wilcox electrician (9 episodes, 2019)
Bart Bialasik second assistant camera (7 episodes, 2019-2020)
Fraser Boyle key grip – second unit (7 episodes, 2019)
Colin Hoult director of photography: additional photography (5 episodes, 2019)
Robert Murdoch camera trainee (5 episodes, 2019)
Steed Barrett lighting technician / second unit gaffer (5 episodes, 2020)
Babak Tehrani lighting technician (4 episodes, 2019-2020)
Renier Bronn lighting technician (4 episodes, 2019)
Russ De Jong steadicam operator (4 episodes, 2019)
Ryan P. Kelly camera utility (4 episodes, 2019)
David Metcalfe camera utility / daily second assistant camera (4 episodes, 2019)
Kierstin Zoratto camera trainee (4 episodes, 2019)
Robert Toomer 24 frame playback (3 episodes, 2019-2020)
Henri Normand lighting technician (3 episodes, 2019)
Axel Green grip (3 episodes, 2020)
Brett Hurd camera operator (3 episodes, 2020)
Brent Robinson camera operator: “a” camera, second unit / steadicam operator: second unit / director of photography: splinter unit (3 episodes, 2020)
Will Semple A Dolly Grip (3 episodes)
Donnie Armstrong dolly grip: second unit (2 episodes, 2019)
Erin Palmer lighting technician: second unit (2 episodes, 2019)
Adam Cummerford camera trainee (2 episodes, 2020)
Dan Godar aerial camera operator (2 episodes, 2020)
Kelly Hearns Video Assist (2 episodes, 2020)
Ryan Nguyen digital imaging technician (2 episodes, 2020)
Dustin Borris lighting technician (1 episode, 2019)
Matthew Bujok movi operator/tech (1 episode, 2019)
Andrew Caney crane operator (1 episode, 2019)
Tony Carmean drone producer (1 episode, 2019)
Michael Cherrington Technodolly Operator (1 episode, 2019)
Christopher Chung underwater camera technician (1 episode, 2019)
Claude Daneau rigging electrician (1 episode, 2019)
Jason Dodds Rigging Gaffer (1 episode, 2019)
Ross Fasullo camera dolly grip (1 episode, 2019)
John M. Hall rigging gaffer (1 episode, 2019)
Henry Korhonen grip (1 episode, 2019)
Tim Lovell rigging best boy electric (1 episode, 2019)
Jesse O’Riordan grip – second unit (1 episode, 2019)
Tyler Shoemaker set wireman (1 episode, 2019)
Frank Szabo rigging electric driver (1 episode, 2019)
Steven Blizzard drone pilot (1 episode, 2020)
Richard Pengelly digital video assistant (1 episode, 2020)
Marc R. Taylor electrician (1 episode, 2020)
Jesse Vielleux Additional utility dallas (1 episode, 2020)
James Vernelli generator operator (1 episode)
Jason Klein best boy grip (uncredited) (10 episodes, 2019)
Alan G. Kelly additional camera operator/steadicam operator (uncredited) (2 episodes, 2019)
Justin Schaefer electrician (uncredited) (1 episode, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Animation Department

Aidan Martin animation supervisor / animation supervisor: Weta Digital (14 episodes, 2019-2020)
Spencer Tucker title and motion graphics design (10 episodes, 2019)
Louise Hannam animation production coordinator: Weta Digital / animation production assistant: Weta Digital (5 episodes, 2019-2020)
Michael Halley animator (3 episodes, 2019)
Sam Baker animator: Weta Digital (2 episodes, 2019)
Jean-Simon Paquette-Perrault animator (2 episodes, 2019)
Nicholas Bélanger-Jussaume animator: Folks (1 episode, 2019)
Stephen Clee animator (1 episode, 2019)
Michaela Gulasy animator (1 episode, 2020)
Allison Kutchaver inbetween artist (1 episode, 2020)
Jennifer Kutchaver inbetween artist (1 episode, 2020)
Ezra Waddell key animator (1 episode, 2020)
Maira Nunes Woppe Animator: Monsters Aliens Robots Zombies (1 episode, 2020)
Kathy Zielinski animator (1 episode, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Casting Department

Jonathan Oliveira casting associate (27 episodes, 2019-2020)
Samantha Garrabrant casting associate (10 episodes, 2019)
Ashley Gray casting associate (10 episodes, 2019)
Brian Kirchoff adr voice casting (10 episodes, 2019)
Josh Ropiequet casting associate (10 episodes, 2019)
Joe Virzi adr voice casting (10 episodes, 2019)
Kelly Boaz casting assistant (10 episodes)
Shelby Cherniet Senior Associate Casting Director (10 episodes)
Sarah McDonald casting assistant (8 episodes, 2019)
Robin D. Cook casting by: Canadian (1 episode, 2019)
Lainey Lipson casting assistant (1 episode, 2020)
Henry Johnson casting assistant (uncredited) (1 episode, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Costume and Wardrobe Department

Milena Radeva specialty costume builder / Specialty Costume Builder: Credited / Specialty Costume Builder / fx costume builder (20 episodes, 2019-2020)
Frank Ippolito specialty costume fabrication supervisor: Thingergy INC. (20 episodes, 2020)
Chelsea Graham wardrobe assistant: Canada (10 episodes, 2019)
Lindsay Jacobs assistant costume designer (10 episodes, 2019)
Judy MacDougall head seamstress (10 episodes, 2019)
Avery Plewes key costume buyer (10 episodes, 2019)
Ciara Brennan Costume illustrator / costume illustrator (10 episodes, 2020)
Brenda Broer buyer (10 episodes, 2020)
Rebecca McDermid 2nd unit set supervisor / personal costumer: Tom Hopper, Kate Walsh (10 episodes, 2020)
William Ng assistant costume designer (10 episodes, 2020)
Deanna Sciortino assistant background coordinator (10 episodes, 2020)
Amanda Gairdner costume assistant: costumes (10 episodes)
Victoria Dobson bg coordinator (9 episodes, 2019)
Fiona Cleary Background set costumer (9 episodes)
Erika Larner costume supervisor (8 episodes, 2019)
Nicole Picard assistant background coordinator (6 episodes, 2019)
Kymn Keating costume truck supervisor (3 episodes, 2019)
Sue Furlong seamstress (2 episodes, 2019)
Aleya Gibson costume breakdown artist (2 episodes, 2020)
Joan Boyko costume set supervisor (1 episode, 2019)
Meri-Lee M.J. Helmer wardrobe assistant (1 episode, 2019)
Liza Kelly costume assistant (1 episode, 2019)
Mia Sturup costume coordinator: Background (1 episode, 2019)
Nina Topic wardrobe assistant (1 episode, 2019)
Roland Heizinger Costume Cutter (1 episode, 2020)
Keith Lau costume concept artist (1 episode, 2020)
Karen Meluck costumer (uncredited) (10 episodes, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Editorial Department

Lauren Welch post-production assistant / post-production coordinator (20 episodes, 2019-2020)
Jill Bogdanowicz senior digital colorist (10 episodes, 2019)
Chris Dewolde dailies supervisor (10 episodes, 2019)
Stratton Farrar assistant colorist (10 episodes, 2019)
Genna McAuliffe post-production project manager: Dailies (10 episodes, 2019)
Mike Delegal on-line editor (10 episodes, 2020)
Jeff Vitkuske data i/o operator (10 episodes, 2020)
Amy K. Bostrom assistant editor (8 episodes, 2019-2020)
Christopher Schmitt assistant editor (6 episodes, 2019-2020)
Bryan Cua assistant editor (4 episodes, 2019-2020)
Brian Beal assistant editor (2 episodes, 2019)
Génesis Henriquez assistant editor (2 episodes, 2019)
Armen Fetulagian post-production coordinator (1 episode, 2019)
Richard Lukacs dailies operator (1 episode, 2019)
Wendy Tzeng assistant editor (1 episode, 2019)
Charles B. Unger assistant editor (1 episode, 2019)
Tom Mayclim data manager: Deluxe Toronto (uncredited) (10 episodes, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Location Management

Marion de Vries location scout (19 episodes, 2019-2020)
Andrew Van Eek assistant location manager (20 episodes, 2019-2020)
Malcolm McCulloch location manager (11 episodes, 2019-2020)
Kelsey Dawe location production assistant (10 episodes, 2019)
J. Kevin Wainwright location production assistant (10 episodes, 2019)
Joshua D. Clark location manager (10 episodes, 2020)
Andrew O’Sullivan location manager (9 episodes, 2019-2020)
Crystal North assistant location manager / location production assistant (5 episodes, 2019-2020)
Ron McKenzie location manager (5 episodes)
David Cash location manager (1 episode, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Music Department

Gina Zimmitti music contractor (20 episodes, 2019-2020)
Tracie Turnbull orchestrator / additional music (13 episodes, 2019-2020)
Lodge Worster music editor (11 episodes, 2019-2020)
Andrew Brady music coordinator (10 episodes, 2019)
Amie Doherty orchestrator (10 episodes, 2019)
Julian Drucker assistant to music supervisor (10 episodes, 2019)
Samuel Lucas score editor / score editor/additional orchestration (10 episodes, 2019)
Michael Perfitt score engineer & mixer (10 episodes, 2019)
Christine Greene Roe music supervisor (10 episodes, 2019)
Jeff Russo composer: theme music / conductor / theme music (10 episodes, 2019)
Perrine Virgile composer: additional music (10 episodes, 2019)
Satya Fuentes music coordinator (10 episodes, 2020)
Natalia Goldstein score editor (10 episodes, 2020)
Jen Malone music supervisor (10 episodes, 2020)
Maggie Phillips music supervisor (8 episodes, 2019)
Baraka May Singer: Demo Soloist / singer: soloist (3 episodes, 2019-2020)
Cynthia Daft-Blondelle music coordinator (1 episode, 2019)
Lindsey Stirling featured violinist (uncredited) (1 episode, 2019)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Script and Continuity Department

Lisa Burling script supervisor (10 episodes, 2019)
Matthew D’Ambrosio script coordinator (10 episodes, 2019)
Kimberly Loveless assistant script editor (6 episodes, 2019-2020)
Beth Mell script supervisor (3 episodes, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Transportation Department

Michael Corazza transportation captain (10 episodes, 2019)
Arlene Halpenny-Heeley driver: Mary J Blige / driver: Mary J. Blige (10 episodes, 2019)
Jazz Helie transportation coordinator (10 episodes, 2019)
Igor Kaplan driver (10 episodes, 2019)
Emark Angel Polanco picture car captain (10 episodes, 2019)
Regina Popp driver (10 episodes, 2019)
Marco Sousa picture car coordinator (10 episodes, 2019)
Cody Crawford transportation co-captain (10 episodes, 2020)
Bruce McLean Jr. picture car coordinator (10 episodes)
Vicky-Liu Ho driver / picture car wrangler (3 episodes, 2019)
Chris Gleason driver / unit driver (2 episodes, 2019-2020)
Winter Bourne driver (2 episodes, 2020)

The Umbrella Academy S1 E1

Series Additional Crew

Jeanette Avery voice actor (20 episodes, 2019-2020)
Kate Cavendish publicity team (20 episodes, 2019-2020)
Lon Haber publicist (20 episodes, 2019-2020)
Matthew Lee construction labor (20 episodes, 2019-2020)
Amanda Marcano publicity team (20 episodes, 2019-2020)
Clover O’Neal publicity team (20 episodes, 2019-2020)
Diane Pitblado On-set Dialect Coach (20 episodes, 2019-2020)
Sam Rosati Assistant to Steve Blackman / assistant: Jeff King / assistant: Peter Hoar (20 episodes, 2019-2020)
Jeremy Slater consultant (19 episodes, 2019-2020)
Maree Martinez Studio Teacher / studio teacher (15 episodes, 2020)
Julia Lenardon dialect coach (14 episodes, 2020)
Laurel Bresnahan studio teacher welfare worker / on-set tutor (10 episodes, 2019)
Jordan Delic assistant to producer: Kevin Lafferty / assistant producer: Kevin Lafferty / assistant: Jeff King and Kevin Lafferty (10 episodes, 2019)
Gary Hampton production assistant (10 episodes, 2019)
Clare Higgins writers’ production assistant / writer’s production assistant (10 episodes, 2019)
Olga Lexell writers’ production assistant (9 episodes, 2019)
Eric W. Phillips writer’s assistant (10 episodes, 2019)
Sheri Sutherland set medic (10 episodes, 2019)
Amelia Swedeen assistant: Steve Blackman (10 episodes, 2019)
Bec Taggart production assistant (10 episodes, 2019)
Cassidy Watkins clearance coordinator (10 episodes, 2019)
Bonnie Zipursky assistant: Steve Blackman (10 episodes, 2019)
James Battiston clearance coordinator (10 episodes, 2020)
Joshua P. Dease financial controller (10 episodes, 2020)
Anita Ghori producer’s assistant (10 episodes, 2020)
Shawna Greenspan stand-in (10 episodes, 2020)
Sandra Ibrahim production secretary (10 episodes, 2020)
Michelle Kanyo production coordinator (10 episodes, 2020)
Chantelle Kilpatrick assistant: Jeff King (10 episodes, 2020)
Dmitry Kossolapov writer’s assistant (10 episodes, 2020)
Maggie McCormick travel coordinator (10 episodes, 2020)
James O’Donnell 3rd Assistant Accountant (10 episodes, 2020)
Josephine Ochej first assistant production coordinator (10 episodes, 2020)
Alexandra Offerdahl executive assistant (10 episodes, 2020)
Camille Lawrence executive producer’s associate (10 episodes)
Roxanne Mierzejewski virtual village (10 episodes)
Kristina Wong Assistant to Jeff F King (10 episodes)
Jordan Worrell Animal Wrangler (10 episodes)
Kelsey Zipchen Studio Teacher / on-set teacher (8 episodes, 2020)
Charles-Antoine Duval set medic / medical consultant (7 episodes, 2020)
Alex Washington Studio Teacher (7 episodes, 2020)
Matt Hughes production accountant: Pixomondo (6 episodes, 2020)
Dahla MacKenna education supervisor (6 episodes, 2020)
Oakville Divers water safety crew & equipment / boat provided by / marine support / watercraft provided by (5 episodes, 2019)
John Fleming Dialect Coach (5 episodes, 2020)
Kristina Mazzarelli Writers Production Assistant (5 episodes, 2020)
Erich Gann adr loop group (4 episodes, 2019)
Yvette Gonzalez-Nacer adr loop group (4 episodes, 2019)
Chemagne Martin photo double (4 episodes, 2019)
Brett McDermid travel coordinator (4 episodes, 2019)
Robert C. Shannon boat safety personnel / marine & water safety administrator / rescue diver/swimmer (3 episodes, 2019)
Tamar Bird second assistant production coordinator (2 episodes, 2019)
Janet Gayford production coordinator (2 episodes, 2019)
Nicole Lane first assistant production coordinator (2 episodes, 2019)
Lianne Seal production accountant (2 episodes, 2019)
Lindsay Somers medical consultant (2 episodes, 2019)
Elizabeth Sutherlin voice over actor (2 episodes, 2019)
Eric Tomj location services person: Healey Film Support (2 episodes, 2019)
Keanu Uchida creative direction and choreography (2 episodes, 2019)
Caitlyn Birdsong assistant production office coordinator (2 episodes, 2020)
Ryan Blitzer production coordinator (2 episodes, 2020)
Micheal Gouvis production assistant (2 episodes, 2020)
Nicole Wulf Maldonado production assistant (2 episodes, 2020)
Viki Posidis second assistant accountant (2 episodes, 2020)
Bernadette Valer production accountant: Dallas Unit (2 episodes, 2020)
Amy Wright choreographer (2 episodes, 2020)
Jules Pitch Location Support (2 episodes)
Hunter Christensen production assistant (1 episode, 2019)
Aldo Jakasa traffic consultant (1 episode, 2019)
Elizabeth Lazebnik russian language coach (1 episode, 2019)
John Nelles dialect coach (1 episode, 2019)
Benny Shilling photo double (1 episode, 2019)
Alan Sutton fire safety coordinator (1 episode, 2019)
Patryk Szczerba assistant director / office production assistant (1 episode, 2019)
Jaren Vine production executive (1 episode, 2019)
Winter Bourne grip first unit (1 episode, 2020)
Kelsey Hodge production assistant (1 episode, 2020)
Christina Pitts Jazzar choreographer (1 episode, 2020)
Arthur Ortiz adr loop group (1 episode, 2020)
Samantha Parkinson Stand In “Dailies” (1 episode, 2020)
Makenzie Pozzeboin studio manager (1 episode, 2020)
Jess Smallwood production assistant (1 episode, 2020)
Tyler Bowden covid support team (1 episode)
Dane Dilabbio covid support team (1 episode)
Gemma Eva covid support team (1 episode)
Sara Goncalves health and safety location supervisor (1 episode)
Trammell Good covid compliance supervisor (1 episode)
Jake Larton covid support team (1 episode)
Adam Lopapa health and safety manager (1 episode)
Brenna Swift covid support team (1 episode)
Lauren Walsh-Greene covid support team (1 episode)
Aaron Sims concept artist (unknown episodes)
Christian Bobak Craft Service 6-Hour Compliance Driver (uncredited) / craft server (uncredited) (11 episodes, 2019)
Jessica Pettenuzzo daily crew (uncredited) (10 episodes, 2020)
Amanda de Souza assistant to producer (uncredited) (1 episode, 2019)
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1 The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1
The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1  The Umbrella Academy S1 E1

Follow us:

Facebook:     Cinema Drama  News       Turkish Drama      Lebanon 4 Seasons      Movies & Series show

Instagram:    Cinema Drama News       Turkish Drama      Lebanon 4 Seasons      Movies & Series Show 

Twitter:                                                                                Cinema Drama News

Be the first to review “The Umbrella Academy S1 E1”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

There are no reviews yet.